Pliki cookie pomagają nam świadczyć usługi. Poprzez korzystanie z naszych usług zgadzasz się, z tym iż korzystamy z plików cookie. Więcej informacji. OK
POMYSŁ NA PREZENT
Rabaty - Promocje
Bazar
GaleriaBlog
Hurt
e-Raty w naszym sklepie

Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza

Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza - PO12 Nordik ROE-wabik na kozła/rogacza
Kategoria: Wabiki na zwierzynę
Cena: 119.00 z VAT
Kod produktu: PO12
EAN: 7350049400372
Dostępność: na magazynie
Gwarancja: 2 lata
Opinie o produkcie:
Sztuk:
0 0
Parametry
Filmy wideo

Nordik ROE - "Roebuck Call"
Wabik na kozła/rogacza
Wabik ten został specjalnie stworzony do wabienia kozła / rogacza. Jest skonfigurowana na wszystkie 4 dźwięki jakie potzrebujecie.

W prosty sposób przesuniecie gumowy krążek między dwa najodleglejsze wycięcia na wabiku, tym sposobem zmienicie dźwięk. Wabik ten ma podwójną dźwiękową deskę, dzięki czemu łatwiej jest regulować dźwięk. Im więcej zakryjecie palcem otwór na spodniej cześci wabika, tym cichrzy będzie dźwięk. Przeplatajcie dźwięki " nawiązanie kontaktu sarny z młodymi sarnami" z dźwiękami "Podnieconej sarny podczas rui" lub dźwiękami zapładnianej sarny. Powtarzajcie wabienie po ok. 20 - 30 minutach, na tym samym stanowisku.

Dźwięk nawiązania kontaktu sarny z młodymi sarnami: Przesuńcie gumowy krążek do pierwszego ( najodlegleszego ) wycięcia od korpusu, i dmuchajcie krótko do wabika aby osiągnąć dźwięki nawiązania kontaktu. Do naśladowania dźwięków wydawanych przez samców, ściśnijcie zębami gumowy krążek a wydawany dźwięk będzie wyższy.

Dźwięk podnieconej sarny podczas rui: Krążek przesuncie do drugiego wycięcia. Zęby dajcie do wolnego, pierwszego wycięcia, przyciśnijcie lekko zębami przy korpusie wabika. Usta połóżcie na gumowy krążek w drugim wcięciu i dmuchnijcie. Im dalej zagryźniecie membranę od gumowego krążka tym dźwięk będzie wyższy ( młoda sarna ) lub odwrotnie ( stara sarna )

Dźwięk zapładnianej sarny: Postępujcie tym samym sposobem jak przy nasladowaniu podnieconej sarny podczas rui, ale po dmuchnięciu do wabika uwolnijcie zagryźnięcie zebów i ust. Zyskacie w ten sposób głos sarny która właśnie kopuluje z samcem tzw: geschreck. Nastepnie przeplatajcie krótkie dźwięki podnieconej sarny z dłuższymi dźwiękami zapładnianej sarny.

Producent:: Nordik Gear AB, Szwecja.

Vábenie srnca

Dodaj opinię

Twoja ocena

Twój komentarz

Zapytaj o produkt lub złóż zamówienie

Imię i nazwisko

Email

Telefon

Ile jest siedem plus dwa plus dwa? (Wynik wpisz numerem)

Pytanie lub treść zamówienia